Czy każda kobieta może wykonać zabieg korekcji warg sromowych?

Niektóre kobiety nie są w stanie funkcjonować normalnie ze swoimi wargami sromowymi. Niekiedy jest to na tyle duży problem, że ich życie erotyczne spada do minimum, a każda próba odtworzenia go kończy się fiaskiem. Dobrym pomysłem jest udanie się do specjalisty i sprawdzenie, czy w tym konkretnym przypadku można sobie pomóc. Korekcja warg sromowych to czasami jedyna możliwa opcja.

Subiektywne poczucie estetyki

Od strony medycznej nie istnieją żadne przesłanki i ograniczenia mówiące o braku możliwości przeprowadzenia operacji zmniejszenia warg sromowych mniejszych. Taki zabieg wiąże się z samooceną pacjentki i w dużej mierze zależy od jej poczucia estetyki. Oczywiście każdy zabieg ingerujący w ciało powinien być wykonywany wtedy, kiedy pacjentka skończy osiemnaście lat, ale nie jest to wymóg, który faktycznie musi zostać spełniony. W wyjątkowych przypadkach wręcz wskazania do takiego zabiegu pojawiają się wiele lat przed ukończeniem przez dziewczynkę pełnoletności. Warto korzystać z oferowanych przez medycynę możliwości.

Korekcja warg sromowych – co się dzieje po niej?

Przez kilka dni po zabiegu możliwe jest odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych oraz plamienia z miejsc zszycia, które wizualnie zbliżone są do plamienia pod koniec miesiączki. Oczywiste jest również powstanie zasinień i obrzęków w okolicach przeprowadzenia operacji, ale nie powinny być one ani duże, ani bardzo uciążliwe. Zwykle ustępują one już po kilku dniach od zabiegu. Sygnałem alarmującym może być podwyższona temperatura ciała, która może sugerować infekcję po zabiegową. Z tym problemem należy natychmiast zwrócić się do lekarza.