Czym myć farbowane włosy?

Coraz więcej Pań, które chcą zmienić swój naturalny kolor włosów, decyduje się na nieinwazyjne, naturalne metody farbowania. Farbowanie chemiczne potrafi znacznie uszkodzić i wysuszyć nasze włosy, dlatego też popularność zdobywa henna do włosów. Ma ona korzystny wpływ na włos, ponieważ barwnik z henny (lawson) wnika do włosa, bezpośrednio wiążąc się z jego strukturą. Wadą henny jest bardziej ograniczony wybór docelowych kolorów.

Jaki kolor włosów uzyskamy za pomocą henny?

Naturalna henna do włosów nie jest w stanie ich rozjaśnić. Może je jedynie przyciemnić. Trzeba również pamiętać, że na każdych włosach określona odmiana henny może dać odrobinę inny odcień. Najbardziej naturalna postać henny da odcienie od żywej miedzi do ciemnej czerwieni, jednak z pomocą innych dodatków roślinnych bez trudu uzyskamy też brąz lub czerń.

Czym myć włosy?

Farbowane włosy wymagająwiększej pielęgancji, aby zadbać o ich właściwą kondycję. W tym celu niezbnędne będą naturalne szampony, które są bezpieczne i dobrze pielęgnują skórę i kondycję włosów. Polecane są produkty z https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-wlosow/szampony/, które powstają na bazie naturalnych składników. Składników, które dobrze wpływają na kondyjcę naszego owłosienia.

Be the first to comment on "Czym myć farbowane włosy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*