Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla dziewczyny?

Oświadczyny to ogromny krok w życiu każdej zakochanej pary. Zwykle oświadcza się mężczyzna, który wręcza z tej okazji swojej partnerce pierścionek. Przyjęło się, że jest to pierścionek z brylantem, jednak wcale nie oznacza, że musi on być wyposażony w tak drogi kamień. Coraz częściej mężczyźni puszczają też wodze fantazji i wybierają kamienie kolorowe, jak szmaragd, czy topaz. Jak dopasować idealny pierścionek dla swojej dziewczyny? Ile powinien kosztować? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który z pewnością pomoże w wyborze najpiękniejszego pierścionka dla ukochanej.

Hurtownia srebra i złota – Złoto żółte, białe, czy różowe?

Decydując się na zakup pierścionka zaręczynowego, najlepiej wybrać ten ze złota, ponieważ przedstawia dużą wartość. Złoto jest kruszywem cenionym od stuleci, dlatego z niego wykonane są pierścionki zaręczynowe. Do wyboru mamy jego różne odcienie i tutaj najlepiej kierować się tym, jaką biżuterię kobieta nosi na co dzień. Niektóre dziewczyny po prostu nie lubią żółtego złota i preferują to białe, które wygląda jak srebro, podczas gdy inne marzą tylko i wyłącznie o pierścionku z żółtego lub różowego złota. W przypadku wątpliwości, najlepiej poradzić się przyjaciółki lub siostry, która może sama dyskretnie zbadać tę kwestię. Pozostaje wówczas wybór właściwego kamienia i rozmiaru pierścionka. Nie znając go, można zabrać ze sobą do sklepu inny pierścionek dziewczyny, a jubiler z pewnością dopasuje ten idealny.

Sposób na ekonomiczny zakup – hurtownia srebra i złota

Większość mężczyzn nie zastanawia się nad tą kwestią i kupuje pierścionek w renomowanym salonie jubilerskim. Decydując się na znaną i cenioną markę trzeba jednak liczyć się ze sporymi kosztami. Często płaci się za to, że pierścionek pochodzi z najnowszej kolekcji. Trzeba pamiętać o tym, że każda hurtownia srebra i złota zaoferuje lepsze warunki cenowe przy zakupie pierścionka zaręczynowego. Takie hurtownie dostarczają biżuterię do salonów jubilerskich renomowanych firm, dlatego można w nich liczyć na bardzo dobry wybór i bogaty asortyment produktów.