Jakie szklarnie będą najwygodniejsze?

Ogrodnictwo jest dziedziną niezwykle prężnie rozwijającą się, szczególnie ze względu na klimat, w który w Polsce zmienia się bardzo szybko w kierunku ocieplenia. Pory roku już dawno przestały płynąć tak, jak robiły to jeszcze kilka lat temu, a uwarunkowania atmosferyczne bardzo wpłynęły na okres wegetacyjny roślin. Decydując się na szklarnie poliwęglanowe, dajemy sobie szansę na zbudowanie mikroklimatu dla wielu roślin, które uprawiane w kontrolowanych warunkach szklarni będą się czuły naprawdę dobrze, odwdzięczając się nam w postaci obfitych, zdrowych plonów.

Konstrukcja szklarni

Decydując się na szklarnie z poliwęglanu, warto wziąć pod uwagę jej konstrukcję. W przypadku jej budowy z paneli poliwęglanu komorowego zapewniamy sobie nie tylko wysoką jakość, ale również i warunki, które z pewnością łatwiej nam będzie kontrolować, niż w przypadku posiadania pola lub tunelu. Konstrukcja podtrzymująca poliwęglan powinna być stalowa, dzięki czemu cała szklarnia zyskuje na wytrzymałości i jednolitości. Odpowiednie odległości pomiędzy wszystkimi elementami sprawiają, że nietrudno jest zamontować na nich poliwęglan komorowy, który jako dach i ściana szklarni stanowi wyjątkowo dobry materiałem.

Szklarnie poliwęglanowe i ich ściany

ściany i dach z poliwęglanu komorowego to doskonały przykład tego, jak technologia idzie do przodu. Poliwęglan tego rodzaju doskonale zastępuje szkło, dając użytkownikom znacznie lepsze warunki w środku szklarni, co jest wyjątkowo istotne dla całego cyklu rozwojowego roślin. Poliwęglan komorowy charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła, świetną termoizolacyjnością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, co daje duże poczucie bezpieczeństwa.