Na czym polega trening EMS?

Wiele osób chodzi na siłownię z zamiłowania. Aktywność fizyczna i ruch daje im wiele satysfakcji i zadowolenia. Jest też pewna grupa osób, która odwiedza siłownię tylko po to, by uporać się ze zbędnymi kilogramami oraz tkanką tłuszczową. Wysiłek fizyczny dla tych osób nie jest niczym innym, jak przykrym obowiązkiem. Z myślą o takich osobach został stworzony nowy sposób ćwiczeń, a jest nim trening EMS. Co to takiego?

 

Czym Jest trening EMS?

Trening EMS powstał w wyniku połączenia tradycyjnego treningu z nowoczesną technologią. Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że można pobudzić mózg do tego, by wpłynął na większą kurczliwość mięśni podczas wykonywanych ćwiczeń. Takie działanie wpłynie jedynie na zwiększenie efektywności treningu. Tak właśnie powstał trening z elektrostymulatorem. Osoba, która zdecyduje się  na taki trening, dostaje specjalny strój do ćwiczeń. Przylega on do całego ciała, a wyposażony jest w elektrody, które podczas ćwiczeń wysyłają do mózgu wspomniane wcześniej impulsy. Co daje ćwiczącemu taki sposób treningu?

 

Zalety stosowania treningu EMS

Do największych zalet treningu z elektrostymulatorem, z całą pewnością należy czas oczekiwania na efekty. Jeśli przychodzimy na siłownie w konkretnym celu, to będziemy tym bardziej zmotywowani, gdy już po kilku tygodniach dostrzeżemy efekty naszej ciężkiej pracy. Po około 5 tygodniach ćwiczący dostrzeże redukcję masy ciała, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej, większą wytrzymałość mięśniową oraz wydolność. Nic więc dziwnego, że trening, który daje efekty trzy razy szybsze niż tradycyjny, cieszy cię tak wielką popularnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.studiosynergy.pl/