Co może się stać, gdy mamy długi?

Spora część społeczeństwa ma zaciągnięte jakieś kredyty, a wszystko po to, aby np.. kupić nieruchomości. Niestety prawda jest taka, że w naszym kraju pracując na etacie bardzo trudno odłożyć większą ilość pieniędzy, a co za tym idzie to właśnie kredyt jest jednym z najlepszych rozwiązań na szybkie pozyskanie potrzebnych środków. Z drugiej strony niestety kredyt może okazać się niebezpieczny, bo jeśli nie będziemy w stanie go spłacać to możemy popaść w długi.

Czym są egzekucje komornicze?

Takie rzeczy oczywiście się zdarzają i jak najbardziej da się z tego wyjść, ale wtedy, gdy długi są zbyt wysokie to niestety konieczne mogą być egzekucje komornicze . Być może nie wszyscy wiedzą czym one są, a więc teraz przedstawmy o co w nich chodzi. W zasadzie nie jest to zbyt skomplikowane, ponieważ, jeśli chodzi do takiej egzekucji to komornik zabiera nam przedmioty naszej własności, abyśmy właśnie w ten sposób mogli spłacić nasz dług. Jednak stracimy nie tylko konkretne przedmioty, ale również musimy ponieść koszty takiej egzekucji, a wcale nie są one niskie. Zatem jak widać zdecydowanie jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie warto wszystko dokładnie przemyśleć, aby w późniejszym czasie tego nie żałować.

Czego nie może zabrać komornik?

Być może zdecydowana większość myśli, że komornik może zabrać wszystko, a wcale tak nie jest. Przedmioty, które nie podlegają egzekucji to m.in. lekarstwa, żywność czy opał lub też nasze ubrania. Oczywiście to tylko kilka przykładów, ale nie mniej, jednak są to przedmioty codziennego użytku bez, których nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Pamiętajmy o tym, że zawsze przed przeprowadzeniem egzekucji każdy musi zostać poinformowany o tym listownie – nie może być sytuacji, w której komornik po prostu bez zapowiedzi wchodzi nam do domu, bo jest to niezgodne z prawem. Oczywiście taka egzekucja nie jest raczej niczym przyjemnym, ale czasami nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i popadamy w długi.