Jak dostarczać do diety kwasy tłuszczowe?

Kwasy omega 3 6 9 należą do podstawowych składników żywieniowych w naszej diecie. Są to tłuszcze o zróżnicowanym profilu działania, bardzo istotne dla właściwego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, układu hormonalnego oraz innych układów niezwykle istotnych z punktu widzenia zdrowia naszego organizmu. Warto mieć na uwadze fakt, iż właściwe dostarczanie poszczególnych kwasów tłuszczowych pozwala utrzymać wszelkie korzyści związane z ich podażą dietetyczną. Na pewno nie można jednak w sposób nieracjonalny decydować się na stosowanie w nadmiarze jednego rodzaju kwasów tłuszczowych, ponieważ może to mieć niekorzystne konsekwencje.

Jak utrzymać bilans, który powinny mieć kwasy omega 3 6 9

Są to trzy podstawowe obecnych w naszej diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto mieć przede wszystkim świadomość tego, że kwasy omega 3 6 9 najczęściej występują w przewadze tych bardziej niekorzystnych kwasów z punktu widzenia naszego zdrowia. W diecie przeważają bardzo często kwasy tłuszczowe omega 6 i 9 co jest bardzo niekorzystne z punktu widzenia nasilania odpowiedzi zapalnej, nasilania nowotworzenia w niektórych tkankach oraz niekorzystnego działania innych składników dietetycznych. Dlatego kluczem tutaj jest równowaga, którą najłatwiej jest osiągnąć poprzez systematyczne dostarczanie kwasów tłuszczowych w rodziny omega 3.

 

Jak dostarczać kwasy omega-3?

Kwasy omega 3 6 9 najłatwiej zrównoważyć poprzez racjonalną podaż kwasów omega 3. Występują one w specjalnych suplementach diety, kapsułkach z olejem lub tranem, roztworach olejów oraz w oleju lnianym, tranie, oleju z sardynek oraz innych podobnych produktach.

Sprawdź sam na: https://estrovita.pl/