Jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie?

Każdy z nas chce czuć się jak najlepiej. Jednak ze względu na to, że coraz ciężej jest zadbać o coś zdrowego do jedzenia (zwłaszcza jak je się na mieście), to coraz więcej osób ma problemy odżywianiem się w odpowiedni sposób. Nawet stosując się do diet osób, które są sportowcami, niekoniecznie odżywiamy się tak, jak powinniśmy. Nierzadko zdarza się tak, że osoba, która ma setki tysięcy obserwujących na mediach społecznościowych, nie ma zielonego pojęcia o diecie. Właśnie dlatego lepiej jest zastanowić się, czy spersonalizowana dieta nie jest lepszym rozwiązaniem niż szukanie inspiracji u niepewnych gwiazd mediów społecznościowych.

Dlaczego odpowiednia dieta jest bardzo ważna?

Jeśli to, czym się odżywiamy, nie jest odpowiednio zbalansowane, to może się okazać, że nasz organizm jest w rozsypce. Jeśli nie zadbamy o dietę, to możemy mieć problemy między innymi z:

 

  • spaniem
  • samopoczuciem
  • skupieniem
  • motywacją

Tutaj wymienione konsekwencje to nie wszystko, ponieważ efektów może być o wiele więcej. Najgorszym jednak do czego może doprowadzić nas zła dieta, to problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do poważnych problemów. Jeśli nie będziemy odpowiednio się odżywiać, to ryzykujemy tym, że rozwinie się u nas jakaś choroba, albo nasz organizm nie będzie w stanie dobrze bronić się przed wirusami. Spersonalizowana dieta ma to do siebie, że zazwyczaj jest tworzona przez osobę, która ma świadomość tego, wszystkiego co napisałem i posiada do tego wiedzę z zakresu dietetyki i biologii. Dlatego zamawiając taką dietę, będziemy mogli być pewni, że wszystko będziemy z nami w porządku, a nasze zdrowie przy tym jest bezpieczne.

 

Dlaczego spersonalizowana dieta powinna być tworzona przez dietetyka?

Dieta ma to do siebie, że może zostać źle stworzona. Jeśli za naszą dietę odpowiada np. osoba, która nie zna się na biologii i chemii, to poprzez swój plan może wprowadzić nas w poważne kłopoty. Źle zaplanowana dieta może być uboga w składniki odżywcze, co odbije się bardzo mocno na naszym zdrowiu. Dlatego chcąc kupić plan diety, powinniśmy kierować się do profesjonalnych osób, które mogą nam udowodnić, że znają się na temacie, którym się zajmują.