Jak przestać być amatorem fotografii?

Bardzo często początkujący fotograf nim zacznie robić zdjęcia próbuje się do tego przygotować teoretycznie pochłaniając ogromne podręczniki fotografii. To nie jest błąd, ale z drugiej strony tylko praktyka pozwoli ćwiczyć fotografię. Jak rozpocząć przygodę z fotografią?

Ciekawe momenty są blisko nas

Podstawową wiedzę trzeba zgłębić i nic nie można na to poradzić. Braki w teorii będą zauważalne na zdjęciach. Jednak najlepszą metodą rozpoczęcia fotografowanie jest wyjście w plener. Nie trzeba wyjeżdżać w egzotyczne podróże, by mieć szansę na zrobienie dobrych zdjęć. Wbrew pozorom świat, który jest obok nas jest niezmiernie ciekawy, trzeba tyko postarać się go zobaczyć.

Pierwszym zadaniem, z którym musi zmierzyć się amator fotografii to nauka obserwacji. Umiejętność dostrzegania detali, sytuacji, czy zjawisk przyrodniczych, których często nie doceniamy to umiejętność warta pozazdroszczenia.

Bądź odważny

Teoria fotografii mówi, że nie robi się zdjęć pod słońce, kadr powinien być podzielony zgodnie z zasadą trójpodziału, a lampy nie używamy w dzień.

Początkujący fotograf powinien znać podstawowe zasady kompozycji, reguł, które rządzą zasadami dobrego doświetlenia zdjęć. Pytanie tylko, czy powinien bezwzględnie się ich trzymać?

Eksperymenty do droga do lepszych zdjęć. Nie każe zdjęcie musi być zrobione zgodnie z regułami fotografii. Czasami te najciekawsze fotografie powstają właśnie dlatego, że zostały złamane wszystkie zasady. Czy warto próbować? Tak, albo otrzymamy ciekawe, niebanalne zdjęcie, albo zepsujemy zdjęcie, ale otrzymamy naukę, której możemy doświadczyć wyłącznie w praktyce.

Więcej o fotografii krajobrazów dowiesz się na – http://malenkadroga.pl/