Jakie zajęcia można wykorzystać w ramach integracji pracowników?

Szacuje się, że integracja pracowników może przebiegać na bardzo zróżnicowane sposoby. Umiejętny organizator powinien wziąć pod uwagę kwestie takie jak branża, w której dana kadra operuje, wiek pracowników, porę roku czy czas, który dany zespół miał okazję już z sobą spędzić. Dobry plan to podstawa, jeśli ma się zamiar osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Jakiego typu zajęcia sprawdzą się w takim razie najlepiej? Wybór jest bardzo szeroki!

Gry zespołowe i escape roomy – integracja pracowników poprzez zabawę!

Co ciekawe, coraz więcej firm decyduje się przeprowadzać zajęcia integracyjne swoich pracowników w formie rozrywkowej, oferując im zajęcia oparte na zespołowych grach planszowych, torach przeszkód czy escape roomach. Chociaż pomysł ten może wydać się dość nietypowy, to statystyki jednoznacznie wskazują na jego niepodważalną skuteczność. Okazuje się, że tego typu zajęcia rozwijają zdolności interpersonalne, współpracę oraz zaufanie pomiędzy pracownikami!

Integracja pracowników a kwestie finansowe – co okaże się najtańszą opcją?

Nie można ukrywać, że regularnie przeprowadzana integracja pracowników może narazić firmę na pewne koszty, dlatego warto jest dokładniej przemyśleć to, jakie zajęcia mamy zamiar włączyć w jej program. Zaskoczeniem może okazać się fakt, że przygotowanie profesjonalnych gier zespołowych wcale nie jest takie drogie – jeśli umówimy się na przynajmniej kilka takich wizyt w ciągu roku, można liczyć na dodatkowe zniżki lub rabaty skierowane do stałych klientów. Niektóre oferty są naprawdę atrakcyjne i bardzo tanie, dlatego warto jest bliżej się z nimi zapoznać!