Problemy wychowawcze z psami to nie lada wyzwanie dla ich właścicieli. Do najczęściej spotykanych należą: agresja, gryzienie, szarpanie na smyczy, szczekanie i lęki. Podłoże takich problemów może być różne, dlatego różne są także metody leczenia. I tutaj niezbędny jest psi psycholog, który postawi odpowiednią diagnozę. Psycholog czy inaczej behawiorysta potrafi znaleźć idealne rozwiązanie dla ludzko-psich problemów. Skąd jednak właściciel ma wiedzieć, że to właśnie jest odpowiedni moment na udanie się z psem na terapię? O tym poniżej.
Kiedy niezbędny jest psi psycholog?
Umysł zwierzęcia, jego zachowania i przyzwyczajenia są dla właścicieli nierzadko tajemniczą zagadką. Aby w pełni zrozumieć zachowania swojego pupila, należy udać się z nim do doświadczonego behawiorysty. Powodem, dla którego warto wybrać się na taką wizytę może być agresja, gryzienie i brak posłuszeństwa. W sytuacji, gdy właściciel nie potrafi poradzić sobie z własnym psem, a ten z kolei stanowi zagrożenie dla otoczenia nie należy zwlekać z wizytą u psychologa. Oczywiście psi psycholog nie zajmuje się jedynie niebezpieczną stroną zwierząt domowych. Doświadczony behawiorysta doskonale radzi sobie także z poskramianiem psich lęków i strachów.
Pies jest nieposłuszny na spacerach – co radzi psi psycholog?
Niejeden właściciel doskonale zna problem wyjadania przez psa a spacerach śmieci czy też szarpania się na smyczy. Nieposłuszeństwo podczas spacerów to bardzo częsty powód odwiedzania psiego behawiorysty. Opiekunowie, którzy nie mogą poradzić sobie z takimi problemami, powinni niezwłocznie wyruszyć z psem na szkolenie i terapię. Doświadczony psi psycholog pomoże znaleźć skuteczne rozwiązanie.